Ana Sayfa Diyet Zayıflamak İçin İlaçlar Var Mıdır?

Zayıflamak İçin İlaçlar Var Mıdır?

880
0
Paylaş
Zayıflamak İçin İlaçlar Var Mıdır?
Zayıflamak İçin İlaçlar Var Mıdır?

Piyasaya birçok zayıflama ilacı sürülmüştür. Fakat bu tür ilaçlar bedeniniz haricinde, organlarınızı da zayıflatır. Zayıflamak için birçok rivayet bulunur. Zayıflamak İçin İlaçlar Var Mıdır? Bunlardan en büyüğü ise ilaçlar üzerinedir. Günlük 10 kg yağ yaktıran hap, haftada 5 kg verdiren ilaç gibi. Bir de bu ilaçlar bunu sporsuz ve diyetsiz yapacağını iddia eder. Bu tarz ilaçlara güven olmamalıdır. Hastalandığımızda bile kullandığımız ilaçların yan etkilerini göz önünde bulundurursak, zayıflama etkisi olan bir ilacında verdirdiği kilolar karşılığında ödeme olarak sizin sağlığınızdan çalması olasıdır. Hiç bir ilacı öneri ile kullanmamamız gerektiği gibi, bu tür ilaçları da bu şekilde kullanmamalıyız.

Zayıflamak İçin İlaçlar Var Mıdır?

Zayıflama İlaçlarının Vaatleri Bu tür ilaçların vaatleri, metabolizmayı hızlandırmaktır. Fakat metabolizmayı hızlandırmak, vücuttaki organların hızını arttırmaktan geçer. Zayıflamak İçin İlaçlar Var Mıdır? Şunu unutmamalıyız ki, bir organın yavaş çalışması organ yetmezliği olduğu gibi, hızlı çalışması ve çok üretmesi de organ yetmezliğine girer. Bu ilaçlardan en çok etkilenen organ kalptir.

 Zayıflama İlaçlarının Zararları

Kalp atış hızını ve kan basıncını düşüren bu ilaç, kalbe büyük ölçüde zarar verir. Bunun dışında, midede ki sindirim salgılarını da arttırır ve mide yüzeyi, artan bu salgıdan zarar görmeye başlar.  Zayıflama İlaçlarının Zararları Reflü ve gastrit rahatsızlıklarına neden olur, hatta bu durumlara rağmen kullanılmaya devam edilirse, ülsere davetiye çıkarır.

Bağırsaklar üzerinde etkileri ise, dışkılamayı hızlandırma ve dışkıyı yumuşatmaktır. İlacın kullanım sürecinde, vücut bu dışkılama işleminin kolaylığına alıştığı için kullanılmadığında, Zayıflamak İçin İlaçlar Var Mıdır? bağırsaklarda tembellik meydana gelir. Dışkılamanın yanında vücuttan atılan idrarda zayıflama ilaçlarının etkisiyle artar. Vücuttan atılan su miktarı bu doğrultuda artmış olur. Bu yüzden büyük miktarı sudan oluşan vücudumuz, zayıflama ilaçları zayıflatırmı susuzlukla baş başa kalır. Daha çok su tüketirim derseniz, böbreklere yüklenmiş olursunuz. Hareket olmadan ve diyet olmadan ve uçuk sayılarda kilo vermeyi iddia eden bu ilaçların tek etkisinin, sisteminizi zedelemek olduğunu unutmayın. Zayıflamak uğruna sağlığınızdan olmayın.