Ana Sayfa Tanıtım Yazıları Sanayi Tipi Çamaşır Makinesi

Sanayi Tipi Çamaşır Makinesi

364
0
Paylaş
Sanayi Tipi Çamaşır Makinesi
Sanayi Tipi Çamaşır Makinesi

Sanayi Tipi Çamaşır Makinesi Sanayileşmenin artması ile beraber ihtiyaç olan ve kullanılan ürünlerin çeşitliliği de artırmıştır. Özellikle endüstriyel alanlarda kullanım için üretilen sanayi tipi çamaşır makinesi modelleri her yıl daha farklı özellikler eklenerek üretiliyor. Son yıllarda kullanım alanları giderek artan ev tipi çamaşır makinelerine göre daha farklı donanımlara sahip olan sanayi tipi çamaşır makineleri hemen hemen her sektörde kullanılan bir temizlik aracıdır. Kullanım alanının yaygın olduğu belirtilen sanayi tipi çamaşır makineleri daha çok kimyasal yağlar ile çalışılan fabrikaların çalışanlarının formalarına dökülen yada değen yağ gibi zorlu lekelerini çıkarılması işlemlerinde temizlik amaçlı kullanılır.

Sanayi Tipi Çamaşır Makinesi

Sanayi Tipi Çamaşır Makinelerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Sanayi tipi çamaşır makineleri çok farklı sektörler tarafından kullanılmaktadır. Bu sektörlerin başında endüstriyel alanlar gelmekle beraber bunun yanında insanların yoğunlukta bulunduğu ve insan transferlerinin sıkça yapıldığı otellerde, pansiyonlarda, yurtlarda, hastanelerde, Sanayi Tipi Çamaşır Makinasi huzur evlerinde ve bakım yurtlarında sanayi tipi çamaşır makinelerine ihtiyaç duyulmaktadır.

İnsanların sirkülasyonunun fazla olduğu ya da insan yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda kullanılan sanayi tipi çamaşır makinelerini ev tipi makinelerden ayıran pek çok özellik bulunuyor. Bunların başında yıkama sırasında kullandıkları enerji ve su miktarının ev tipi makinelere oranla daha az olmasıdır. Bunun yanında yıkama yapılacak kilo oranının fazla olması ve kullanılan deterjan miktarı ve çeşitliliği gibi özellikleri söz konusudur.

Sanayi Tipi Çamaşır Makinesinin Özellikleri

Sanayi tipi çamaşır makineleri adından da anlaşıldığı gibi sanayi tipi olduğu için ev tipi makinelere göre daha büyük kapasitede üretilirler. Kapasitelerinin büyük olması nedeniyle normal makinelere oranla daha fazla kiloda çamaşır yıkarlar. Ayrıca geniş yıkama haznesi, hızlı çalışma özelliği ve farklı yıkama programları bulunur. Sanayi tipi çamaşır makinesi alırken enerji tasarrufu yapabilme özelliği ve ekonomik olmasına dikkat edilmelidir.