Ana Sayfa Tanıtım Yazıları rational fırın

rational fırın

9153
0
Paylaş
Endüstriyel Fırın Arıza Sebepleri Nelerdir?

 

İşletmemize yatırım yaptınız ve büyük haller ile son sistem bir endüstriyel rational fırın satın aldınız. Büyük hayalleriniz var. Kapasiteniz arttı, pişirme kaliteniz artacak, enerji tüketiminiz azalacak.
Buraya kadar her şey güzedirl. Ancak bir de bakıyorsunuz ki cihaz montajdan sürekli sürekli olarak arıza vermektedir. Bu sebep ile artmasını beklediğiniz üretiminiz düşmeye başlıyor. Çıkarmayı planladığınız ürünü bile çıkaramıyor maddi olarak zarar da görmeye başladınız.

Acaba nerede hata yaptığınızı düşünmeye başladınız. Yanlış cihazımı aldınız. Cihaz kalitesine sıkıntı mı var? Bu ve bunun gibi bir soru kafanızda uçuşmaya başladı. Satın alma sürecinden sonra ne gibi yanlışlar oluşmaktadır. Bu konuları sizlere sırası ile sıralayalım.

1) Cihaz montajı yetkili servis tarafından yapılmamış olabilir. Yeni sanayi tipi fırın çeşitlerinin montaj sırasında dikkat edilmesi gereken birçok kuralı bulunmaktadır. Üretici firmalar yetkili servislerindeki elemanları belirli periyotlarda eğitim vermektedir. Burada verilen eğitimin amacı sahadan gelen tüm şikayetler ile ilgili bilgi vermek, yeni çıkan çeşitleri tanıtmak, montaj ile ilgili olarak dikkat edilmesi gereken konuları teknik personellere verilmesidir. Örnek vermek gerekir ise fırının konduğu yerde fırının su terazisinin yanlışlığı bile sorun yaratabilmektedir.

2) Eğitim almış doğru personellerin kullanması önemlidir. Günümüzdeki yeni tip endüstriyel fırınlarda elektronik aksamın fazla olması cihazları daha hassas hale getirmiştir. Cihazların elektrik aksamlarına gelebilecek bir hasar tüm fırını durdurmaktadır. Örnek vermek gerekir ise eskiden hortum ile yıkayıp temizlediğimiz ürünler şimdi kendi kendini yıkamaktadır. Eğer su elektronik aksamlara değer ise çok ciddi arızalar çıkmaktadır.

3) Kullanılan enerji kaynağının cihazın randımanlı çalışacağı şekilde gelmemesi nedeni ile arıza verebilmektedir. Örneğin doğal gazın yeterli miktarda ve yereli basınçta gelmemesi cihazın randımanlı çalışmamasına sebebiyet verir.

Tüm bu olumsuzluklar ile karşılaşmamak için firmamız yetkili personelleri ile iletişime geçiniz.