Ana Sayfa Ah Erkekler Neden Zayıflık Göstergesi Sayıyor

Neden Zayıflık Göstergesi Sayıyor

1066
0
Paylaş
Erkekler Ağlamayı Neden Zayıflık Göstergesi Sayıyor
Erkekler Ağlamayı Neden Zayıflık Göstergesi Sayıyor

Ağlamak Herkese Göre Aynı Mıdır? Ağlamak kimine göre hiçbir şey ifade etmezken, kimisi de bunu bir zayıflık göstergesi sayıyor. Erkekler Ağlamayı Neden Zayıflık Göstergesi Sayıyor Ve böyle düşünen kesimde erkekler daha çoğunlukta. Ve nedense ağlamak kadınlarla bağdaştırılıyor, kadınlar ise dolaylı olarak zayıflıkla bağdaştırılıyor. Bu duruma “erkekler ağlamaz” adında bir şarkı bile ithaf edilmişken insanın bunu görmezden gelmesi işten bile değildir. Fakat gariptir ki artık bu algı da yavaşça kırılmaya başlandı ve ağlamanın asla bir zayıflık göstergesi olmadığı düşüncesini yansıtan şarkılar, kısa filmler de ortaya çıkmakta.

Erkekler Ağlamayı Neden Zayıflık Göstergesi Sayıyor

Ağlamak Gayet Normal Bir Durum Ancak tıpkı kadınlar gibi erkekler de insandır ve aynı koşullara sahip olduğundan erkeklerin de ağlaması gayet normal bir durum olmakla birlikte, ağlamayı zayıflık göstergesi olarak sayan erkekler bile kimseye göstermeden, gizlice 2 dakikada ağlayıp hemen durumu bitirip olayı terk ediyorlar. Ve bu şekilde yaşayan insanlar ağlayan bir erkek çocuk gördüklerinde “kadın gibi ağlama” gibi söylemlerde bulunarak erkekleri daha küçüklükten böyle düşünmeye itiyor ve aslında bir çocuğa yapılabilecek en kötü şeylerden birini yapıyor.

Neden “Ağlamak Zayıflıktır” Düşüncesiyle Hareket Ediliyor?

Bu şekilde düşünen insanlar aslında çok küçüklükten beri aileleri, yetiştirilme tarzları, başlarına gelen olaylar veya izledikleri diziler, filmler sebebiyle zamanla bu algı oluşmuş ve doğrusunun bu olduğunu sanmaya başlamalarından kaynaklanmıştır. Bu şekilde yetişen insanlar birer yetişkin olduklarında ise içgüdüsel olarak özel hayatlarında, günlük yaşamlarında olayların geneline bu düşünce yapısıyla yaklaşmaktadırlar.

 Sadece Kadınlar Mı Ağlar?

Zaman geçiyor, dünya daha da medeni bir hale getirilmeye çalışılıyor ancak halen bu şekilde düşünen insanların olması bazen çok farklı düşünceler duymamıza sebep olabiliyor. Erkekler Ağlamayı Neden Zayıflık Göstergesi Sayıyor Ayrıca kadınlar nasıl birer insansa erkeklerin de insan olduğu ve ağlamanın sadece kadınlara değil tüm insanlara özgü bir davranış olduğu gerçeği elbet bir gün kabul görecektir.

Ağlamak

           Ağlamak bazı insanlara göre de duyguların dışa vuruş şekli olmakla birlikte bazı insanların sinir krizlerinde, üzüldüklerinde, kendilerini kötü hissettiklerinde sadece bir köşeye oturup ağlamanın ardına sığınmaktan başka çarelerinin olmadığını da ekleyelim. Ağlamak asla bir zayıflık veya güçsüzlük göstergesi değildir.