Ana Sayfa Diyet Ameliyatla Zayıflamak Mümkün Müdür

Ameliyatla Zayıflamak Mümkün Müdür

1351
0
Paylaş
Ameliyatla Zayıflamak Mümkün Müdür
Ameliyatla Zayıflamak Mümkün Müdür

Son yıllarda daha fazla artan yanlış beslenme alışkanlıkları ve bol katkı maddeli yiyecekler beraberinde kiloları da getiriyor. Ameliyatla Zayıflamak Mümkün Müdür Kilo vermenin yararları elbette tartışılamaz ama öncelikle sağlıklı bir bedene sahip olmak için çok önemli. Peki, en doğru kilo verme yöntemi hangisi olmalı? Zayıflama hapları mı, kalori hesabı yaparak yemek yemek mi ya da disiplinli bir diyet listesi mi? Bu alternatiflere ek olarak yeni bir yol da mide ameliyatı olmak. En bilinen hali ile midenizin bir kısmını aldırarak yapılacak operasyon ile bir sene gibi bir zaman diliminde büyük değişimler yaşayabilirsiniz.

Ameliyatla Zayıflamak Mümkün Müdür

 Mide Ameliyatı Nasıl Zayıflatıyor?

Elbette ameliyat olmak sizi endişelendirebilir. Belli bir kilo seviyesine gelmek ve onu korumak için çabanın en büyüğü size düşüyor mutlaka. Ama böyle bir düşünceniz varsa çok iyi araştırmalı ve ona göre karar vermelisiniz. Ameliyatla Zayıflamak Mümkün Müdür İşte bu yolda adım adım izlemeniz gereken aşamalar.

Ameliyatla Zayıflamak

1- Öncelikle bir diyetisyen ya da dahiliye uzmanına giderek gerekli testleri yaptırmalı ve fazlalık olarak ne kadar kilonuz olduğunu tespit ettirmelisiniz.

2- Niçin zayıflamak istediğinizi iyi düşünün mutlaka. Çabuk gelen bir heves mi yoksa artık hastalıklardan tamamı ile kurtulmak mı amacınız?

3- Kesinlikle bu konuda en dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de doktor ve hastane seçimi olacaktır. Aynı isme daha öncesinden operasyon yapmış hastalar ile görüşebilir, fikir alabilirsiniz.

4- Zayıflama ameliyatından sonra sizi bekleyen uzun ve yorucu bir diyet süresi olacak. Bunu da mutlaka doktorunuzla görüşün. Aklınıza gelen pek çok şeyi hemen yeme şansınız olmayabilir.

 Amelyatla Zayıflamanın Olumsuz Yanları Neler?

Mide ameliyatının zararları aklınızı kurcalayabilir. Doğru yerde doğru kişiler ile yapılan bir operasyon olduğu takdirde yaşayabileceğiniz en büyük sıkıntı uzun süreçli sabır ve motivasyon dengeniz olacaktır.